Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Sitenize Her Gün Yeni Bir Konu Girin

0 87

Sitenize Her Gün Yeni Bir Konu Girin

Siteler için yapılan SEO çalışmalarının amacına ulaşması için dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri de içeriğin güncel tutulması olmaktadır. SEO analistleri yaptıkları açıklamalarda sitelerin güncel tutulmasını gerektiğini ve her gün yeni bir konunun eklenmesinin zorunlu olduğunu belirtmektedir. Bunun indexleme açısından sitelere hız kazandırdığını söyleyen analistler, bir site ne kadar sık güncelleniyorsa Google tarafından o kadar çabuk index alındığını ifade etmektedir.

SEO çalışmalarında her gün içerik eklemek neden önemlidir?

SEO çalışmaları içerisinde her gün yeni bir içerik yayınlamanın en büyük etkisi indexleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Google örümcekleri, belirli periyotlarda siteler üzerinde gezinti yapmakta ve sitelerin analizlerini çıkararak birtakım araştırmalar yapmaktadır. Google, sürekli güncellenen bir site ile karşılaştığında artık bu örümcekleri belirli periyotlarda değil, direkt olarak siteye ait bir konumda getirmektedir. Yani artık sürekli güncellenen o sitenin özel bir örümceği olduğunu söylemek mümkündür. Kendine ait bir örümceği olan siteye yeni bir içerik eklendiğinde ise bu içerik siteye ait olan örümcek tarafından direkt olarak indexlenmekte ve web dünyasında yapılan arama sonuçlarında daha kısa sürede bulunmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sitelerin her gün güncellenmesi ve yeni içeriklerle zenginleştirilmesi SEO açısından zorunlu tutulmaktadır.

Bunların yanı sıra her gün bir içerikten daha fazla içerik ekleme de yapılabilmektedir. Hatta bu durum Google açısından daha fazla değer bulmaktadır. Site içeriğinin zenginleştirilmesi de Google’ın değer verdiği başka bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siz de etkili bir SEO çalışması yapmak istiyorsanız, buna öncelikle sitenizi güncel tutarak başlayabilir ve ardından sitenizin Google üzerinde yükselmeye başladığına yakından tanık olabilirsiniz. Sitenizin her gün yeni bir içerikle zenginleşmesini sağlayın ve bu şekilde Google arama motorunun içeriklerinizi hızlı bir şekilde indexlemesine destek olun. Bu konu normal siteler için geçerli olsa da e-ticaret sistemlerinin çoğunda da blog sayfaları bulunmaktadır. Buralara da mutlaka içerik girilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.